K4⋅J9: Lapin poliisit
Kausi 4. Osa 9. Inarijärvellä vanhemmat konstaapelit Valle ja Autti valvovat juhannuksen vesiliikennettä. Ylikonstaapeli Jänkälä ja vanhempi konstaapeli Katajamäki valvovat juhannuksen viettoa Rovaniemellä sekä Ranualla.

Ohjelma on jo päättynyt.
Tulevat jaksot tai lähetysajat
-
K4:J9 Lapin poliisit
Rovaniemellä Salli ja Jänkälä valmistautuvat nuorisovalvontaan kesän viimeisinä viikonloppuna. Muoniossa ylikonstaapeli Oja ja Brännare kohtaavat uhkarohkeasti ajavan espanjalaisen turistibussin. Loppuvuorosta tyhjenevä bensatankki meinaa yllättää ikäväll
-
K4:J9 Lapin poliisit
Enontekiöllä Kaipainen ja Airaksinen virittelevät muikkuverkkoja vapaa-ajallaan ja palaavat lomalta töihin kun poromieheltä on mahdollisesti varastettu poroja. Rovaniemellä Jänkälä ja Katajamäki kohtaavat hyväntuulisen humalaisen ja antavat ensiapua puuk
-
K4:J9 Lapin poliisit
Liikenneryhmän Peura ja Vartioniemi suorittavat erävalvontaa karhujen metsästyskauden alkaessa. Lupien tarkastaminen yllättää kokeneenkin metsästäjän ja vuoron aikana tulee metsästysrikoskin vastaan.